Достапни линкови

Руски војници загинале во експлозија на тенк


Тројца руски војници загинале , откако експлодирала муниција во тенкот во кој што се наоѓале, за време на вежби на стрелиштето во Сибир, изјавил локалниот портпарол на Армијата .Смртоносните случаи и пожарите се чести инциденти во Армијата , чија воена техника се уште вклучува опрема од времето на Советскиот Сојуз.
XS
SM
MD
LG