Достапни линкови

Русија ќе ја замрзне испораката на ракети на Иран


Русија ќе го замрзне договорот за испорака на ракети од типот С-300 на Иран, по одлуката на Советот за безбедност на ОН за нови санкции кон Иран, пренесува агенцијата Интерфакс Но и покрај тоа што има договор Русија и до сега не му испорача ниту една ракета на Иран, поради технички проблеми. Израел, САД и Европа се спротиставија на тој договор
XS
SM
MD
LG