Достапни линкови

Состанок на Арапската Лига во Истанбул


Турција е домаќин на денешниот состанок на министрите за надворешни работи на Арапската Лига. Една од главните теми на состанокот во Истанбул е израелската интервенција врз конвојот бродови со хуманитарна помош за Појасот Газа, како и пакетот нови санкции потив Иран.

XS
SM
MD
LG