Достапни линкови

Обама ќе ги прими семејствата на загинатите работници


Американскиот претседател Барак Обама ги повикал денеска во Белата Куќа членовите на семејствата на 11-те работници кои загинаа при експлозијата на нафтената платформа во Мексиканскиот Залив. Инаку, Обама досега три пати го посети местото на несреќата, од каде што истекуваат илјадници тони нафта, а планира да ги посети и еколошки загрозените држави – Мисисипи, Алабама и Флорида.
XS
SM
MD
LG