Достапни линкови

Путин засега не размислува за нов претседателски мандат


Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека му се допаѓа актуелната позиција и оти засега не размислува за претседателските избори во 2012-та година. Путин, во интервју за француски медиуми, истакна дека со претседателот Медведев се договориле за ова прашање да разговараат кога ќе се наближат изборите.
XS
SM
MD
LG