Достапни линкови

Милошоски ќе се обрати на сесија на ОБСЕ во Виена


Во Виена се одржува вториот ден од Сесија на Постојаниот комитет на ОБСЕ, каде што ќе учествува и македонскиот министер за надворешни работи, Антонио Милошоски. Во рамките на сесијата Милошоски, во својство на претседавач на Комитетот на Министри на Советот на Европа, ќе има излагање во кое ќе говори за приоритетите на македонското претседавање во Организацијата.
XS
SM
MD
LG