Достапни линкови

Првиот човек на Европскиот суд за човекови права во Македонија


Претседателот на Европскиот суд за човекови права Жан Пол Коста денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Според агендата, Жан Пол Коста ќе се сретне со министерот за правда Михајло Маневски. Предвидено е претседателот на Европскиот суд за човекови права да се обрати на Регионалната конференција на уставните судови на тема „Независност на уставните судови“, која од денеска до 13 јуни ќе се одржува во Охрид.
XS
SM
MD
LG