Достапни линкови

Бомбашки напад на свадба во Авганистан- десетици жртви


Авганистанските власти соопштија дека 39 лица се убиени и најмалку 70 се ранети во најверојатно самоубиствениот бомбашки напад што се случил на свадбена церемонија во јужен Авганистан, во провинцијата Кандахар. Претходно, бунтовниците урнаа хеликоптер на НАТО во јужен Авганистан при што беа убиени четворица американски војници. Со тоа билансот на припадниците на НАТО кои загинале во последниве десетина дена се искачи на 29.
XS
SM
MD
LG