Достапни линкови

Австрија:Македонија нема да добие датум за ЕУ на претстојниот самит


Австрија е оптимист дека Македонија многу бргу ќе добие датум за преговори за членство во Унијата, но тоа реално не може се случи на самитот во Луксембург наредната недела, изјавил министерот за надворешни работи на Австрија Михаел Шпинделегер, по средбата со македонскиот шеф на дипломатијата Антонио Милошоски, кој денеска и утре престојува во Виена. Милошоски ќе учествува на Сесија на Постојаниот комитет на ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG