Достапни линкови

НАТО размислува да ги намали трупите во Косово


Министрите за одбрана на земјите членки на НАТО, утре во Брисел ќе расправаат за можноста до крајот на годината да се намали бројот на војници на КФОР на 5.000. Според Алијанската, развојот на Косово охрабрува, и затоа е можно до крајот на годината бројот на војници од 10.000 да се намали на 5.000.
XS
SM
MD
LG