Достапни линкови

Во Русија уапсен лидер на бунтовниците од Ингушетија


Руските сили уапсиле лидер на милитантна група од Ингушетија. Шефот на руската служба за безбедност, Александар Бортников изјавил дека човекот што го уапсиле се бара за нападите во регионот на Кавказот, вклучувајќи го и оној кога беше повреден лидерот на Ингушетија во 2009-та.
XS
SM
MD
LG