Достапни линкови

Тадиќ попладнево ќе ја посети Македонија


Претседателот на Србија Борис Тадиќ попладнево ќе престојува во работна посета на Македонија. Предвидено е Тадиќ да се сретне со претседателот Ѓорге Иванов. Од кабинетот на Иванов соопштуваат дека двајцата претседатели ќе разговараат за спорот меѓу СПЦ и МПЦ, прашањето за името и престојната работна средба на претседатели од регионот што ќе се одржи во Призрен.
XS
SM
MD
LG