Достапни линкови

Хеликоптер на НАТО се урнал во Авганистан


Хеликоптер на НАТО се урнал во јужната провинција Хелманд во Авганистан, соопштуваат од Aлијансата. Во несреќата загинале 4 војници на НАТО. Не се соопштуваат повеќе детали за инцидентот. Талибанците ја презедоа одговорноста за настанот.
XS
SM
MD
LG