Достапни линкови

Претседателот на Европскиот суд за човекови права утре во Македонија.


Претседателот на Европскиот суд за човекови права Жан Пол Коста утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија.
Според агендата, Жан Пол Коста ќе се сретне со министерот за правда Михајло Маневски.
Предвидено е претседателот на Европскиот суд за човекови права да се обрати на Регионалната конференција на уставните судови на тема „Независност на уставните судови“, која од утре до 13 јуни ќе се одржува во Охрид.
XS
SM
MD
LG