Достапни линкови

Шефот на словенечката дипломатија во Косово


Министерот за надворешни работи на Словенија Самуел Жбогар денеска ќе допатува во посета на Косово. За време на престојот, тој ќе се сретне со својот домаќин и колега Скендер Хисени, а ќе биде примен и од косовскиот премиер Хашим Тачи.
XS
SM
MD
LG