Достапни линкови

Гејтс се надева на скорешни санкци кон Иран


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјавил дека се надева оти Советот за безбедност на Обединетите Нации наскоро ќе донесе санкции против Иран поради неговата нуклерна програма. Гејтс изјавил дека меѓународната зедница има капацитет да го натера Иран за запре со развивање на нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG