Достапни линкови

Унгарија ќе го смалува дефицитот


Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска го представил економскиот план кој вклучува ревизија на даночниот систем и смалување на трошоците во јавниот сектор. Целта на овие мерки е земјата да го одржи буџетскиот дефицит на 3, 8 проценти, како што им вети на ЕУ и на ММФ.
XS
SM
MD
LG