Достапни линкови

Иран нема да ги трампа американските туристи за иранскиот научник


Иран не планира да ги трампа тројцата заробени американски туристи за иранскиот научник кој е притворен во Соединетите држави. Портпаролот на министерството за надворешни работи на Иран, изјавил дека нема да се разменуваат луѓе за кои сеуште се води судска постапка. Иран мината година уапси тројца Американци кои се обвинети дека нелегално влегле во државата и шпионирале, а за иранскиот научник кој исчезна исто така минатата година, тврдат дека е киднапиран од САД.
XS
SM
MD
LG