Достапни линкови

Љубчо Георгиевски:ќе има предвремени избори


Во Македонија ќе има предвремени парламентарни избори во октомври или во ноември ако не се најде решение за спорот за името, изјавил почесниот претседател на ВМРО- Народна партија, Љубчо Георгиевски. Според него мора д аима логична завршница на целата работа , бидејќи неможе работата да се влече. Горгиевски изјавил дека вонредните избори зависат од ДУИ.
XS
SM
MD
LG