Достапни линкови

Од утре температури до 39 степени


Температури до 39 степени почнувајки од утре ќе ја зафатат Mакедонија, најавуваат од Управата за хидрометеролошки работи. Високите температури ќе се задржат до почетокот на наредната недела соопштуваат од Управата. Топлиот бран ќе дојде од северните делови на Африка и ќе го зафти целиот Балкански полуостров и централна Европа.

XS
SM
MD
LG