Достапни линкови

Уште двајца НАТО војници загинале во Авганистан


Уште двајца НАТО војници биле убиени денеска во Авганистан, ден откако во повеќе напади во таа земја загинале10 војници на меѓународните сили. Националната припадност на војниците се уште не е објавена. Во вчерашните напади загинаа седуммина американци, еден французин и двајца австралијанци. Во текот на оваа година во Авганистан загинаа 247 странски војници.
XS
SM
MD
LG