Достапни линкови

Србија и Хрватска со спогодба за соработка во одбраната


Министрите за одбрана на Србија и на Хрватска Драган Шутановац и Бранко Вукелиќ денеска во Загреб треба да потпишат спогодба за соработка меѓу двете земји во областа на одбраната. Во рамките на дводневната посета на Хрватска, Шутановиќ вчера беше примен од претседателот Иво Јосиповиќ при што било оценето дека спогодбата е важен чекор за унапредување на стабилноста и безбедноста во југоисточна Европа.
XS
SM
MD
LG