Достапни линкови

Тројца загинати во експлозија во Тексас


Тројца загинаа во експлозија на дел од гасовод во американската држава Тексас. Според официјални извори, работниците ја пробиле подземната плинска цевка додека копале. Уште шестмина работници биле повредени во експлозијата и се хоспитализирани.
XS
SM
MD
LG