Достапни линкови

Обвинетите за тероризам се појавиле пред судот во Америка


Двајцата мажи кои од страна на американките власти се обвинети за учество во меѓународен тероризам, се појавиле денеска пред судот. Тие се уапсени во саботата на аеродромот Џон Ф. Кенеди во Њујорк, пред да полетаат за Египет. На обвинетите им се заканува казна доживотен затвор, а обвинителите побарале мажите да останат во затвор до завршување на судењето.
XS
SM
MD
LG