Достапни линкови

Во Авганистан загинале 3 војници на НАТО


Тројца војници на НАТО силите се убиени денеска во одвоени инциденти во Авганистан, соопштиле од Алијанската. Двајца војници загинале во бомбашки напад а еден во престрелка. Вчера во Авганистан во одвоени инциденти загинаа 5 НАТО војници. Американкиот претседател Барак Обама се надева дека ќе им овозможи на војниците кои се во Авганиста да се вратат дома следната година.
XS
SM
MD
LG