Достапни линкови

Рикер:брзо решение на спорот за името


Амбасадорот на Соединетите држави во Македонија Филип Рикер денеска уште еднаш го повтори ставот на САД дека се надеваат на брзо решавање на спорот меѓу Македонија и Грција. Тој смета дека решението е можно, и порачал да не се создава нешто повеќе од проблемот кој веќе постои. Но сепак Рикер рекол дека решението зависи само од Македонија и Грција.
XS
SM
MD
LG