Достапни линкови

Грција нема да банкротира и да ја врати драхмата


Грција нема нема да банкротира и да ја врати драхмата, изјавил денеска портпаролот на грчката влада, Јоргос Паталотис. Тој изјавил дека таквите гласини ги обезвреднуваат напорите на грчкото општество да излезат од кризата.

XS
SM
MD
LG