Достапни линкови

Косор:одлуката од референдумот важна за сите


Хрватската премиерка Јадранка Косор денеска изјави дека вчерашната референдумска одлука отвара нова страница во односите со Словенија, но е важна и за членството на Хрватска во Европската Унија. Но освен за двете земји, ова е важна порака и за сите земји од југоисточна Европа , изјавила Косор.
XS
SM
MD
LG