Достапни линкови

Наумовски:нема да биде изненадување ако Македонија не добие датум за преговори


Нема да биде изнаенадување ако и овој пат заради едно билатерално прашање , Советот на министри на ЕУ не и даде на Македонија датум за преговори со Унијата, изјавил вицепремиерот за европски прашања, Васко Наумовски. А за тоа каков ќе биде новиот извештај на Европската Комисија за Македонија, Наумовски посочил на заедничката изјава на Владата и на ЕК во која се поздравува напредокот што е постигнат во реформите.
XS
SM
MD
LG