Достапни линкови

Филе:борбата со корупцијата и криминалот предизвик за Западен Балкан


Еврокомесарот за проширување на Европската Унија, Штефан Филе изјавил дека борбата против корупцијата и организираниот криминал е предизвик за сите земји од Западен Балкан, а решението на овој проблем е еден од условите за членство во Унијата. Филе најавил и подршка за земјите кои ќе вложат напори да го спроведат правото , реформите во судството, екологијата, исполнувањето на политичките критериуми.

XS
SM
MD
LG