Достапни линкови

Нападнат полициски тренинг центар во Кандахар


Tројца бомбаши самоубијци го нападнате полицискиот центар за обука во Кандахар, соопштуваат авганистанските власти. Но самоубијците биле убиени пред да влезат во центарот. На едниот од нив му експлодирала бомбата пред да влезе во станицата, а другите двајца биле застрелани од полицајците. Немало жртви од страна на полицијата. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападите.

XS
SM
MD
LG