Достапни линкови

Средба Бајден - Мубарак во Шарм Ел Шеик


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска во Шарм Ел Шеик се состана со египетскиот претседател Хосни Мубарак. До средбата доаѓа по инцидентот меѓу израелските сили и конвојот со хуманитарна помош за Појасот Газа. Египет е еден од медијаторите во израелско – палестинскиот конфликт и витален сојузник на Соединетите Држави во регионот.
XS
SM
MD
LG