Достапни линкови

Заседава парламентот на Северна Кореја


Северно-корејскиот парламент денеска ја започнува својата годишна сесија. Се очекува една од темите на оваа сесија да биде и се поголемиот меѓународен пристисок за санкционирање на Пјонг Јанг поради потопувањето на јужно-корејскиот брод во март годинава кога загинаа 46 морнари.

XS
SM
MD
LG