Достапни линкови

Торнадо во САД уби најмалку 7 луѓе


Невреме во Соединетите Американски Држави уби најмалку седум луѓе , пренесуваат новинските агенции. Торнадото уништило десетици згради кои се наоѓаат во близина на Толедо во државата Охајо. Во североисточниот дел на Мичиген неколку бури едно по друго и силни ветрови ја оштетиле нуклеарната централа по што централата прекинала со работа.Торнада се регистрирани и во Илиноис, Мичиген и Индијана .
XS
SM
MD
LG