Достапни линкови

Авион принудно слетал во Амстердам


Патнички авион со повеќе од 160 патници морал принудно да слета на меѓународниот аеродром во Амстердам, се вели во воздухопловниот извештај на Ројал Аир. Причина за принудното слетување на авионот „Боинг 737“ е еден од моторите кој се запалил набрзо откако авионот полетал. Нема повредени а причината за настанатиот пожарот се уште не е позната.
XS
SM
MD
LG