Достапни линкови

Инцидент пред стадион во Јоханезбург, 10 повредени


Најмалку 10 луѓе се повредени денеска во турканици пред стадионот во Јоханезбург каде се одржувал припремниот натпревар помеѓу селекциите на Северна Кореја и Нигерија, соопштила полицијата. Во турканиците се повредени 9 цивили и еден полицаец.

XS
SM
MD
LG