Достапни линкови

Израел одбива меѓународна истрага за инцидентот со бродот


Aмбасадор на Израел во САД, изјавил дека неговата земја ќе го отфри предлогот Меѓународна комисија да го истражува настанот за бродот кој се обиде да ја скрши блокадата на Газа. Амбасадорот изјавил дека Израел има право и способност сам да го испита случајот. Тој исто така изјави дека Израел нема да се извини за инцидентот од понеделникот во кој беа убиени девет .
XS
SM
MD
LG