Достапни линкови

Надал ја освои титулата на Ролан Гарос


Шпанскиот тенисер Рафаел Надал денеска ја освои титулата на Ролан Гарос, откако го совлада швеѓанинот Робин Содерлинг со 3:0. Надал е тенисер број два во светот, ова му е петта титула во Париз и седма грен слем титула во кариерата. Со тоа Надал го замени Роџер Федерер на првото место на АТП листата.
XS
SM
MD
LG