Достапни линкови

Руски полицајци ги ограбиле жртвите кај Смоленск


Руски полицајци од антитерористичката единица ОМОН ги ограбиле жртвите, по падот на авионот на полскиот претседател Лех Качински, кој се урна на 10 април кај Смоленск, соопшти портпаролот на полската влада Павел Граш. Биле земени кредитните картички на еднa од жртвите и парите на уште една жртва. Вдовицата на една од жртвите, Јоланда Пшевожнјик, изјавила дека неколку часа по смртта на нејзиниот сопруг, од неговата сметка биле подигнати 1.500 евра.
XS
SM
MD
LG