Достапни линкови

Револуционерната гарда на Иран ќе им помага на бродовите за Газа


Револуционерната гарда на Иран им нуди воена придружба на товарните бродови кои се обидуваат да ја скршат блокадата на Израел на Газа, јавува иранската полуофицијалан агенција Мехр. Според агенцијата, Револуционерната гарда ќе стори се што е во нејзина моќ да им пружи помош на бродовоите кои носат помош за Газа, затоа што должност на Иран било да ги брани невините луѓе во појасот.
XS
SM
MD
LG