Достапни линкови

Финализација на договорот за извоз на гас од Иран во Пакистан


Иран се надева дека оваа недела ќе се финализира договорот за извоз на природен гас во Пакистан. Од Националната иранска нафтена компанија изјавиле дека договорот е тежок околу 7 милијарди долари и дека треба да се финализира до 8 јуни. Проектот е планиран уште од 1990-та година.

XS
SM
MD
LG