Достапни линкови

Бомбашки напади во Багдад, 6 мртви


Во серија бомбашки напади во Багдад и неговата околина денеска загинале шест луѓе. При едниот напад , бомбаш самоубиец со автомобил полн со експлозив удрил во полициска станица во западен Багдад. Во нападот загинале 4 полицајци и еден цивил, а 15 луѓе се повредени. Пред тоа во експлозија на бомба која била поставена во автомобил, загинал еден човек, а тројца се повредени.. Во друга пак експлозија на бомба која била поставен под автомобилот на претседателот на градското собрание во градот Махмудија,на 30 километри од Багдад, биле повредени тројца.
XS
SM
MD
LG