Достапни линкови

Вељаноски на конференција на земјите од ЈИЕ


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски од денеска до вторник ќе учествува на Осмата конференција на претседатели на парламенти од земјите на Процесот за соработка во Југоисточна Европа што се одржува во Анталија. Вељаноски ќе има свое обраќање на конференцијата, а ќе оствари и билатерални средби со неговите колеги од земјите од Југоисточна Европа.

XS
SM
MD
LG