Достапни линкови

Полицаец загинал во експлозија на бомба во Авганистан


Еден полицаец загинал а двајца цивили се повредени во експлозија на бомба во јужниот дел на Авганиста . Полицијата соопштува дека камионот во кој се превезувал полицаецот бил погоден од бомба, а повредените биле во кола која била во близина на камионот. Полицијата соопштвува дека имало и уште еден напад во Кандахар во кој се повредени еден полицаец и тројца цивили.
XS
SM
MD
LG