Достапни линкови

Македонските хуманитарци се вратија од Израел


Македонските граѓани кои беа дел од конвојот кој носеше хуманитарна помош за појасот Газа, се вратија денеска во Македонија. Тие жалат за жртвите и за тоа што не можеле да ја достават помошта. Тројцата македонци кои беа дел од хуманитарнот конвој се заблагодариja на залагањето на македонската амбасада во Израел, која вложила максимални напори во најскоро време да ги ослободи од притвор.
XS
SM
MD
LG