Достапни линкови

Запленета рекордна количина кокаин кај Франција


Рекордна количина од 1,39 тони кокаин, заплениле француските власти на една едрилица, која пловела во близина на островот Мартиник. Вредноста на заплениот кокаин изнесува над 83 милиони евра, се наведува во соопштението, во кое се прецизира дека станува збор за најголема заплена на кокаин од страна на француските власти.
XS
SM
MD
LG