Достапни линкови

Во Атина протести против реформи во пензискиот систем


Неколку илјади луѓе демонстрираа денеска во Грција протестирајќи против предвидените реформи на пензискиот систем, со кој се предвидува продолжување на работниот век и намалување на пензиите. Демонстрантите ги осудија и најавените приватизации на железницата и на поштата.


XS
SM
MD
LG