Достапни линкови

На пристаништата во Шведска ќе се бојкотираат бродовите од Израел


Работниците на пристаништата во Шведска денеска највиле дека ќе ги бојкотираат бродовите и робата кои доаѓаат од Израел во траење од 10 дена, во знак на протест поради нападот на бродот кој носеше помош за појасот Газа. Синдикатот на пристанишни работници соопштил дека околу 1500 нивни членови ќе ги бојкотираат бродовите од Израел од 15 до 24 јуни.


XS
SM
MD
LG