Достапни линкови

Ахмети: решавање на спорот со името ќе го отвори патот за Македонија


Решавањето на спорот за името дефинитивно ќе го отвори патот кон НАТО и ЕУ и ќе биде најсилната гаранција за стабилна и безбедна држава, за создавање услови за што поразвиена економија и за благосостојба на граѓаните, истакна претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахемти во говорот на одбележувањето на осумгодишнината од формирањето на партијата синоќа во Гостивар.
Ахмети изјави дека ДУИ ќе продолжи да инвестира со иста посветеност во негување на добри меѓуетнички односи, кои, како што рече, се гаранција за внатрешната стабилност на државата.
XS
SM
MD
LG