Достапни линкови

Република Српска нема да дозволи БиХ да го признае Косово


Премиерот на Република Српска Милорад Додик ја негира најавата на министерот за надворешни работи на Косово Скендер Хисени дадена неодамна во Сарево дека Босна и Херцеговина наскоро ќе ја признае косовската независност. Република Српска никогаш нема да дозволи Босна и Херцеговина да ја признае независноста на Косово, рече Додик.
XS
SM
MD
LG